The Best Aqua Floor banner
SQDB-2
SQDB-3
Waterproof Laminate Flooring

Водоотпорен ламинат

Прилагодените панели ја имаат убавината и богатството на различниот изглед на фурнирот, дизајнирани со издржливоста на ламинатот

Научи повеќе
SPC Rigid Core Flooring

SPC Цврсти основни подови

Совршено решение за зафатени семејства или комерцијални простори со непобедлива издржливост и цени.

Научи повеќе
Stairboards and moldings

Скалила и лајсни

Откријте различни типови на скали и делови од скалите од скалите, скалите за скали, отворот на скалите и така натаму.

Научи повеќе
 • Who we are?

  Кои сме ние? +

  Семејна компанија за украсни материјали со фокус на своите партнери - локално вкоренета со глобално присуство.SQ Floor (Super Qualified Floor), трета генерација на семеен бизнис, успешно ја балансира традицијата и иновациите повеќе од 36 години.Наша цел е да обезбедиме светски подни марки на нејзините производи произведени во Кина.
 • What we produce?

  Што произведуваме? +

  Како компанија управувана од сопственици, SQ Floor се залага за иновативна технологија, највисок квалитет и професионална услуга со глобално присуство врз основа на неговото долгогодишно искуство и светски локации.Посветени сме на снабдување со нов инженерски под, ламинат, внатрешен ѕиден панел и подигнати пристапни подови, кои широко се применуваат за станбени и комерцијални сцени од 1985 година.

Зошто ние?

 • Огромно искуство

  SQ Floor има соработувано со повеќе од 500 увозници/дистрибутери/трговци на големо и трговци на мало.Во меѓувреме педесет и осум изложбени салони со голем број на политики за поддршка на партнерите.

 • Стабилен работен тим

  Вработените во SQ Floor се ценети како партнери и љубезни членови на семејството.„Научната организациска структура е основата на SQ Floor“, рече постар г-дин Мо.

 • Центар за истражување и развој со висок стандард

  SQ лабораторијата ја подобрува контролата на квалитетот која е опремена со хемиска лабораторија, просторија за тестови за физички перформанси, просторија за тестови со висока температура 3 голема лабораторија.

ad_about_banner

  Добро познати брендови со кои соработуваме

 • jghuyt
 • khjgiuyy
 • hgjkyu
 • hjlio
 • kjhgiuy
 • kjhgiuyyu
 • jhgfutyty
 • jfgh

Најчесто поставувани прашања за SQ Floor Трговија на големо

Најчесто поставувани прашања

 • Дали имате ценовник за „трговија“? +

  Ние нудиме јасни цени со значителни попусти врз основа на достапната количина на нарачка, покрај попустите за испорака.Накратко, ако нарачате повеќе, ќе го намалиме повеќе.

 • Кога можам да ја добијам цената? +

  Ние обично цитираме во рок од 24 часа откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената.Ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

 • Дали снабдувате на големо? +

  SQ Floor како производител ја снабдува градежната индустрија, производителите на возила за одмор, градители на чамци и јахти и голем број други производствени бизниси, како и продава директно до потрошувачите.Ние сме добро поставени да обезбедиме услуги навреме на тркалачките производни линии.За повеќе информации, погледнете ја нашата корпоративна страница ТУКА.

 • Како можам да ги добијам вашите примероци? +

  Примерочните табли се достапни за секој стил на подови и облоги понудени во нашите колекции.Изберете колекција за да ги видите опциите.Можете да почнете да нарачувате примероци користејќи ги линковите подолу.

 • Како можам да платам такса за примерок и товарен трошок? +

  Можете да го платите со T/T ако не сте задоволни со товарниот трошок што можете да го платите со наплата.

 • Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет? +

  По потврдата на цената, можете да барате примероци за да го проверите нашиот квалитет.Нормално, потребни се 3 дена за да се направи примерок, особено примероците се направени по мерка. 0,5M2 примероците се бесплатни.Клиентите треба да ги покријат трошоците за превоз.

 • Можете ли да дизајнирате за нас? +

  Да, имаме професионален тим за дизајн и производство.Само кажете ни идеи и ние ќе ви помогнеме да ја спроведеме вашата идеја во дизајнот.

 • Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот? +

  Нормално, потребни се 3 дена за да се завршат примероците.Времето за испорака на примерокот од 3-5 работни дена зависи од експресната компанија што ќе ја изберете.

 • Дали има минимални количини за нарачка на производите на панелот? +

  Да тие се.
  Ако нарачувате порибени табли, ве молиме контактирајте со нас за стилови на акции бидејќи има повеќе од 300.000 квадратни метри трајни подготовки за залихи и продолжете да го ажурирате инвентарот.Ќе најдете и задоволни дезени.
  Ако нарачувате од нашата палета на приспособени табли, минималните нарачки се достапни и за целите на производство и за испорака (од производствена гледна точка, вашите панели нема да бидат вредни за парите ако се направени во помали количини).

 • Што е со времето за масовно производство? +

  Искрено, зависи од количината на нарачката и од сезоната кога ја нарачувате.Нормално време на испорака е околу 10-35 дена.

 • Кои се вашите услови за испорака? +

  Ние прифаќаме EXW, FOB, CFR, CIF, DDP, итн. Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Не сте сигурни каде да започнете?

Why wall panels i...

Зошто ѕидните панели се подобри од прицврстувањето на подот за...

Многу луѓе мислат дека е во ред да се закачи ламинатен под на ѕид, зошто треба да купам нормативни ѕидни панели?Иако прицврстувањето под на ѕид е најпопуларниот и најчесто користен начин ...

Прочитајте ја статијата
Why Do I Need Sco...

Зошто ми е потребна облога од Шкотска за моите подови?

Како што знаеме, најпопуларниот тип на подови, на пример, дрвениот под/ламинат, подот од иверица, природно ја апсорбира и ослободува влагата поради сезонските промени во воздухот ...

Прочитајте ја статијата